Een positieve ervaring
Toen ik in het ziekenhuis mijn behandeling volgde, kreeg ik bezoek van een dame van Leven zoals Voorheen. Dat is een vereniging van vrijwilligsters die vrouwen met borstkanker steunen. Dat bezoek heeft mij goed gedaan. Ik wilde mij onmiddellijk bij hen aansluiten.
Helpen en delen
Het is zeker een voordeel dat ik hetzelfde heb meegemaakt als de vrouwen die ik bezoek. Als je dergelijke ervaringen niet deelt, kun je wel medelijden hebben maar echt hetzelfde is dat toch niet.
Vooruit kijken
Bij mij zijn de behandelingen ondertussen afgelopen, bij hen nog niet. Ik probeer hen te tonen dat je borstkanker te boven kan komen, en een normaal leven kan hervatten. Dat helpt hen om naar de toekomst te kijken. We kunnen weer leven zoals voorheen!
Beter leven met borstkanker
Die boodschap is belangrijk. Ze helpt de vrouwen om te blijven vechten. De beproeving is minder zwaar als je de kanker in de ogen kijkt dan als je ze meesleurt als een blok aan het been. Ik weet niet of die visie iemand helpt genezen, maar het maakt de ziekte en de behandeling wel minder zwaar om te dragen.